Wygraj ze stresem!

Wszyscy wiemy, że korzystny dla ducha i ciała masaż znacznie pomaga w odprężeniu się jednak… to nie wszystkie pozytywne cechy masażu!

W życiu codziennym wiele osób zmaga się z problemem jakim jest stres. Wiadomo, że czasem jest on potrzebny, a już szczególnie wtedy gdy motywuje do działania jednak wszystko w nadmiarze szkodzi – stres może być przyczyną nieodwracalnych zmian wielu układów działa. Problem w tym, że społeczeństwo zdaje sobie sprawę ze szkodliwości stresu jednak nic z tym nie robi. W jaki sposób rozładować negatywne napięcie i emocje? Poprzed wspominany na samym początku masaż! Jest to świetny sposób na rozładowanie napięcia, które jest wywołane zbyt długim stresem. Dlaczego więc nie wybrać masażu?

Wiadomo, że masaż to jedna z najstarszych technik medycznych, o której pierwsze wzmianki datuje się na okres starożytnych chińskich tekstów medycznych czyli około 4 tysiące lat temu. Nazywając rzeczy po imieniu i najprościej jak się da masaż to nic innego jak forma zabiegu fizjoterapeutycznego, który ma na celu poprawę kondycji ciała jak i ducha.

Po ciężkim dniu pracy, gdy nie ma się ochoty na nic tak naprawdę nikt z nas nie odmówił by… masażu wiec dlaczego by się nie skusić i nie zafundować sobie odrobiny przyjemności?

Wracając do pozytywnych aspektów masażu śmiało można powiedzieć, że jest to antidotum na przemęczenie i stres, ba! Nawet sam masaż, który wykonywany jest w sali ze świecami, w półmroku, przy relaksacyjnej muzyce to swojego rodzaju ucieczka od tego wszystkiego co nas otacza.

Pozytywnych stron masażu jest wiele, a na koniec należy jeszcze zwrócić uwagę na fakt, że po takim masażu skóra jest bardziej elastyczna, gładsza i dobrze odżywiona 🙂