Masaż erotyczny vs masaż tantryczny – najważniejsze różnice

Cel Tantry

Masaż Tantryczny to nie tylko masaż, który ma na celu zrelaksować ciało, ale masaż który również relaksuje umysł i otwiera nas na wgląd do naszego wnętrza. Podczas sesji jesteś traktowany z należytym szacunkiem, możesz poczuć się jak w przysłowiowym “domu”. Cały otaczający Cię świat, problemy, stres – przestaje istnieć, pod warunkiem ze dasz na to sobie przyzwolenie.

Czym jest masaż Tantra?

Tantra to nie pośpiech, nie ucieczka. Tantra to przystań w której możesz pomyśleć o sobie, odpłynąć w daleką podróż własnej duszy, zaobserwować reakcje Twojego ciała na zupełnie inny dotyk – przepełniony zaufaniem, zrozumieniem.

Podczas sesji skupiamy się na całym ciele, nic nie zostaje pominięte oczywiście w granicach jakie sam wyznaczysz. Muzyka, idealnie urządzone pokoje, zapach, blask świec – wszystko to ma sprawić że ta chwila tu i teraz ma napełnić Cię radością, miłością i otworzyć Cię na zupełnie inny wymiar przyjemności.

Sesje Tantry są na wysokim poziomie ponieważ docierają do głębi serca i uczą szacunku zrozumienia jak i nas samych. Ludzie coraz częściej popadają w rutynę życia nie czerpiąc jego całymi garściami. Zamykają się na to co nowe, ograniczają się i co najgorsze bardzo mało myślą o samych sobie.

Więcej o tym czym jest masaż tantryczny w naszym artykule https://old.studiodewi.pl/masaz-tantra-czym-jest-i-na-czym-polega/

Na czym polega masaż Tantra?

Masaż ten nie polega na rozładowaniu seksualnym i bardzo często mylony jest z masażem erotycznym. Ludzie bardzo często wrzucają go do worka masaży na chwile (erotycznych). Do Tantry trzeba dorosnąć i otworzyć umysł na piękno wewnętrzne i zewnętrzne a nie powierzchowne jak to jest w masażach erotycznych.

Masaże erotyczne nie są tak głębokim przeżyciem, nie mają w sobie żadnego szacunku do ciała i człowieka. Klient traktowany jest przedmiotowo bo jak można nazwać ten masaż, który tak naprawdę działa tylko i wyłącznie na strefę intymną?

Ludzie jak najbardziej szukają odskoczni, ujścia swoich emocji. To jest zrozumiałe. W obecnych czasach łatwiej złapać na chwilę niż pozostać dłużej. Czy to nie prowadzi do samookaleczenia? Czy w tych czasach ludzie wolą płacić za coś mało istotnego niż zagłębić się w prawdziwą ludzką naturę?

Tantra otwiera na miłość, ciało nie jest tematem tabu. W tantrze nie ma oceny, wyśmiewania się i poniżania. W jej obliczu wszyscy są równi i do każdego należy podchodzić ze zrozumieniem i zaufaniem.

Masaż jest dla każdej osoby która osiągnęła pełnoletność. Kobieta, mężczyzna, osoby wyznające rożną wiarę, mające inny kolor skóry, orientację – nie ma znaczenia. Tantra to nie podział- to jedność.

Masaż Tantra a masaż erotyczny – różnice

Różnic między tantrą a masażem erotycznym jest wiele.

Zaczynając od szacunku którego w masażu erotycznym nie zaznasz, aż po traktowanie Cię z góry, brak szacunku do Twojego ciała jak i do głębszego przeżycia.

Masaż Tantra z kolei to pełen szacunek dla ciała i duszy. To dotyk przepełniony zaufaniem i zrozumieniem. To zupełnie inny wymiar przyjemności. To także podróż duszy do głębi serca. Sesje Tantry uczą szacunku, zrozumienia i otwierają umysł na piękno wewnętrzne i zewnętrzne. Mają za cel napełnić radością i miłością.

Wszystko jest dla wszystkich i do każdego miejsca trzeba mieć zrozumienie – od Ciebie zależy czy wybierzesz wyższy poziom masażu i wypłyniesz w otchłań morza Tantry czy pozostaniesz na płytkiej mieliźnie masażu erotycznego?

Masaż erotyczny vs masaż tantryczny

 
1. W masażu tantrycznym osoby po szkoleniach, kursach, szkołach, warsztatach.
 
2. W masażu erotycznym żadny ceniony się masażysta nie będzie poniżać się w wykonywaniu tego typu masażach ( osoba nie mająca nic wspólnego z masażami)
 
3. Studio urządzane w stylu orientalnym , dostosowane do wykonywania masaży, wpływających na umysł.
 
4. W studio masażu erotycznego nikt nie przywiązuje uwagi  na wizualny aspekt pomieszczeń / nie wprowadza nakładów finansowych.
 
5. W masażu tantrycznym dotyk kierujemy tylko i wyłącznie w stronę pacjentów.
 
6. W masażu erotycznym dotyk kierowany jest w dwie strony. Szacunek? Bezpieczeństwo? Masaż erotyczny jest tego pozbawiony.
 
7. W masażu tantrycznym pracujemy z ciałem, duszą, poprawiamy jakoś życia, polepszamy relacje między partnerami.
 
8. W masażu erotycznym – pogorszenie relacji między partnerami, brak większych aspiracji życiowych.
 
9. W Tantrze wykonujemy masaż przez profesjonalistów.
 
10. W masażu erotycznym – sam sobie odpowiedz.
 
Każdy masaż ma swoje prawa. Oba masaże można porównać do samochodów mercedes klasy A i G. Oba jadą, ale między nimi widać wyraźna różnice jakości.
 
Wybierz dobrze i nie płac za kota w worku!

 

Spis treści artykułu