Masaż erotyczny vs masaż tantryczny – najważniejsze różnice

Cel Tantry

Masaż Tantryczny to nie tylko masaż, który ma na celu zrelaksować ciało, ale masaż który również relaksuje umysł i otwiera nas na wgląd do naszego wnętrza. Podczas sesji jesteś traktowany z należytym szacunkiem, możesz poczuć się jak w przysłowiowym “domu”. Cały otaczający Cię świat, problemy, stres – przestaje istnieć, pod warunkiem ze dasz na to sobie przyzwolenie.

Czym jest tantryczny masaż?

Prawdziwy masaż tantryczny to  nie pośpiech, nie ucieczka. Tantra to przystań w której możesz pomyśleć o sobie, odpłynąć w daleką podróż własnej duszy, zaobserwować reakcje Twojego ciała na zupełnie inny dotyk – przepełniony zaufaniem, zrozumieniem.

Podczas sesji skupiamy się na całym ciele, nic nie zostaje pominięte oczywiście w granicach jakie sam wyznaczysz.  Masaż tantryczny często może zawierać masaż miejsc intymnych. Masaż tantryczny to praca z energią kundalini. Osoba masowana czuje uwolnienie, swobodny przepływ energii, umysł i ciało mogą doświadczyć innych stanów świadomości, odblokowanie się na masaż yoni i lingama w bezpiecznej przestrzeni, uwalnia niewyrażone emocje i odblokowanie energii seksualnej. Muzyka, idealnie urządzone pokoje, zapach, blask świec – wszystko to ma sprawić, że ta chwila tu i teraz ma napełnić Cię radością, miłością i otworzyć Cię na zupełnie inny wymiar przyjemności, uwalniając energię seksualną.

Sesje Tantry są na wysokim poziomie, ponieważ docierają do głębi serca i uczą szacunku zrozumienia, jak i nas samych. Rytuał jest dla ludzi, którzy coraz częściej popadają w rutynę życia, nie czerpiąc jego całymi garściami. Zamykają się na to, co nowe, ograniczają się i co najgorsze bardzo mało myślą o samych sobie, nie doświadczając boskości własnego bytu. Czakra? Trauma? Tantra nad tym pracuje.

Opis masażu Tantrycznego znajdziesz w naszym artykule https://studiodewi.pl/masaz-tantra-to-cos-wiecej-niz-masaz-erotyczny/

Na czym polega masaż Tantra?

Masaż ten nie polega na rozładowaniu seksualnym i bardzo często mylony jest z masażem erotycznym. Ludzie bardzo często wrzucają go do worka masaży na chwile (erotycznych). Do Tantry trzeba dorosnąć i otworzyć umysł na piękno wewnętrzne i zewnętrzne, a nie powierzchowne jak to jest w masażach erotycznych. Należy rozumieć, czym jest podniecenie, pożądanie. Czym różni się masaż zmysłowy a witalny.  Tantrę należy praktykować, odczuwać, pogłębić, aby energia życiowa i jej założenia były uzdrawiające.

Masaże erotyczne nie są tak głębokim przeżyciem, nie mają w sobie żadnego szacunku do ciała i człowieka. Klient traktowany jest przedmiotowo, bo jak można nazwać ten masaż , który tak naprawdę działa tylko na fizyczną stymulację genitaliów i nie pozwala doświadczać głębokiej błogości?

Ludzie jak najbardziej szukają odskoczni, ujścia swoich emocji. To jest zrozumiałe. W obecnych czasach łatwiej złapać na chwilę niż pozostać dłużej. Czy to nie prowadzi do samookaleczenia? Czy w tych czasach ludzie wolą płacić za coś mało istotnego niż zagłębić się w prawdziwą ludzką naturę?

Tantra otwiera na świadomość i miłość, ciało nie jest tematem tabu. Nagość jaka występuje i praca z oddechem ma swój wyjątkowy charakter dla kontaktu z ciałem. W tantrze nie ma oceny, wyśmiewania się i poniżania. W jej obliczu wszyscy są równi i do każdego należy podchodzić ze zrozumieniem i zaufaniem.

Masaż jest dla każdej osoby która osiągnęła pełnoletność. Masaż dla par, kobiet, mężczyzn, osoby wyznające różną wiarę, mające inny kolor skóry, orientację – nie ma znaczenia. Tantra to nie podział- to jedność.

Masaż Tantra a masaż erotyczny – różnice

Różnic między tantrą a masażem erotycznym jest wiele.

Zaczynając od szacunku którego w masażu erotycznym nie zaznasz, aż po traktowanie Cię z góry, brak szacunku do Twojego ciała,jak i do głębszego przeżycia.

Masaż Tantra z kolei to pełen szacunek dla ciała i duszy. To dotyk przepełniony zaufaniem i zrozumieniem. To zupełnie inny wymiar przyjemności. To także podróż duszy do głębi serca, gdzie masaż tantryczny odgrywa kluczową rolę w odkrywaniu boskości i energii seksualnej jako części duchowej istoty. Sesje Tantry uczą szacunku, zrozumienia i otwierają umysł na piękno wewnętrzne i zewnętrzne. Mają za cel napełnić radością i miłością.

Wszystko jest dla wszystkich i do każdego miejsca trzeba mieć zrozumienie – od Ciebie zależy czy wybierzesz wyższy poziom masażu i wypłyniesz w otchłań morza Tantry czy pozostaniesz na płytkiej mieliźnie masażu erotycznego

Masaż erotyczny vs masaż tantryczny

1. Aby wykonywać masaż tantryczny, należy być po szkoleniach, szkołach, warsztatach. Kurs masażu Tantrycznego wymaga czasu i inwestycji.
2. W masażu erotycznym żaden ceniony się masażysta nie będzie poniżać się w wykonywaniu tego typu masażach (osoba niemająca nic wspólnego z masażami)
3. Studio urządzane w stylu orientalnym, dostosowane do wykonywania masaży, wpływających na umysł.
4. W studio masażu erotycznego nikt nie przywiązuje uwagi na wizualny aspekt pomieszczeń / nie wprowadza nakładów finansowych.
5. W masażu tantrycznym dotyk kierujemy tylko i wyłącznie w stronę pacjentów, w tym także w stronę narządów płciowych jako część terapeutyczną. Praca z ciałem, przepływ energii. Taki rodzaj masażu rozbudza otwartość, czułość, pobudzenie, bliskość, zmysłowość.
6. W masażu erotycznym dotyk kierowany jest w dwie strony. Szacunek? Bezpieczeństwo? Masaż erotyczny jest tego pozbawiony. Orgazm i seksualność często są mylone z głównym celem masażu tantrycznego, jednak jest ono znacznie głębsze, dotykając energetycznej płaszczyzny bytu. 
7. W masażu tantrycznym pracujemy z ciałem, duszą, poprawiamy jakoś życia, polepszamy relacje między partnerami.
8. W masażu erotycznym – pogorszenie relacji między partnerami, często masaż bardziej szkodzi niż naprawia.
9. W Tantrze  masaż wykonywany przez profesjonalistów.
10. W masażu erotycznym – sam sobie odpowiedz.
 
Każdy masaż ma swoje prawa. Oba masaże można porównać do samochodów mercedes klasy A i G. Oba jadą, ale między nimi widać wyraźna różnice jakości.
 
Wybierz dobrze i nie płac za kota w worku, rozumiejąc na czym polega masaż tantryczny i czym się różni od zwykłego masażu erotycznego.

Rezerwacja Online

Polska - System rezerwacji: